Kontakt

Okablowanie strukturalne

Okablowanie i osprzęt

Okablowanie UTP, FTP, S/FTP

Szafy teletechniczne

Panele i gniazda


okablowanie strukturalne

Koncepcja okablowania strukturalnego polega na takim przeprowadzeniu sieci kablowej w budynku, by z każdego punktu telekomunikacyjnego był dostęp do sieci komputerowej (LAN) oraz usług telefonicznych.
Jedynym sposobem uzyskania tego stanu jest system okablowania budynku posiadający o wiele więcej punktów abonenckich, niż jest ich przewidzianych do wykorzystania w momencie projektowania i instalacji . Wymaga to instalacji gniazd w regularnych odstępach w całym obiekcie, tak by ich zasięg obejmował wszystkie obszary, gdzie może zaistnieć potrzeba skorzystania z dostępu do sieci. Zakłada się, że powinno się umieścić jeden podwójny punkt abonencki (2xRJ45) na każde 10 metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Oczywiście dopełnieniem tego punktu powinno być również gniazdko sieci elektrycznej, najlepiej dedykowanej, która zapewni odpowiednią jakość dostarczanego prądu.
Tak rozwiązany system okablowania pozwala przesunąć dowolne stanowisko pracy do wybranego miejsca w budynku i zapewnić jego podłączenie do każdego systemu teleinformatycznego przez proste podłączenie kabla.

Sprzęt sieciowy

Switche

Routery

Serwery


spzęt sieciowy, switche, routery, serwery

Oferujemy Państwu szeroki wybór urządzeń sieciowych. Posiadamy w sprzedaży urządzenia aktywne: routery, switche itp. W sprzedaży posiadamy urządzenia takich producentów jak: Cisco, Linksys, D-Link